3.5.2019 Návštěva zámku v Troji

V sychravých dopoledních hodinách 3. května navštívili žáci 6.B bývalé letní sídlo rodu Štemberků zámek zvaný Troja. Z důvodu rekonstrukce oválného schodiště mohli žáci vidět jen dominantní sochy olympských bohů a jejich souboj s Titány z vnější strany zámku. Návštěva v brzkých hodinách (zámek se otevírá v půl dvanácté) neumožnila vstoupit do Habsburského sálu této barokní stavby a kochat se freskovou výzdobu zachycující výjevy z antické mytologie. Tu žáci viděli pouze na billboardech umístěných v parku a stejně tak výzdobu kaple. I tak se žákům zámek velice líbil, zaujali je nádherné vázy umístěné na schodišti do parku. Obdivovali je jeho pravidelnost a hlavně zahradní labyrinty ve kterých se mohli proběhnout. Vhodili pár mincí do kašny s prohlášením, že se tu budou ženit. Návštěva zámku byla završena výtvarnou dílnou v prostorách místní oranžérie. Ta byla zaměřená na recyklaci a zpracování přírodních materiálů získaných v zámecké zahradě v duchu barokní tvorby.

Aktualizace sekce Výchovný poradce

Sekce Školní družina- poslední aktualizace 26.8.2020

DOPLNĚNY NOVÉ FOTOGRAFIE dne 25.2.2020.