logotyp
Login

Aktuality 2020/2021

Provoz školy od 17. 5. 2021 - změny

Od pondělí 17. 5. je zrušena povinnost zachovávání neměnných skupin žáků. Proto bude na naší škole obnovena výuka podle původního pravidelného rozvrhu hodin, a to včetně nepovinných předmětů a zájmového kroužku fotografického. Rovněž bude obnoven provoz školní družiny v plném rozsahu – ranní ŠD od 6.30 hod., odpolední ŠD do 17 hodin.

Věra Kozohorská - ředitelka školy

Testování žáků na covid - změna

Vážení rodiče,
na základě změny opatření MZ ČR se žáci i všichni zaměstnanci naší speciální školy testují od 3.5.2021 pouze 1krát týdně, a to vždy v pondělí nebo u jednotlivců v jiný první den přítomnosti ve škole v daném týdnu. K testování nám byly v současnosti dodány testy Singclean, instruktážní video k použití testů je k dispozici zde: https://youtu.be/BmDnd140UH4.
 
V Praze dne 3.5.2021
Věra Kozohorská - ředitelka školy

Přerušení provozu ŠD o hlavních prázdninách

Rada HMP schválila přerušení provozu ŠD v naší škole po celou dobu hlavních prázdnin – viz přiložené Usnesení Rady HMP zde:

Letní prázdniny 2020/2021

Vážení rodiče, v době letních prázdnin se mohou Vaše děti zúčastnit ve 3 termínech letních táborů nebo příměstského tábora, které pořádá s námi spolupracující Spolek Rarach, založený v minulosti z iniciativy pedagogů školy. Činnost spolku je zaměřena především na osoby se speciálními potřebami. Více informací a přihlášky na tábory naleznete zde: https://www.rarach.cz/

Ukliďme svět, ukliďme Česko - okolí školy 22.4. - 23.4.2021

Ukliďme svět, ukliďme Česko - okolí školy 22.4. - 23.4.2021

Především žáci 2.stupně základní školy se ve dnech 22.4. - 23.4.2021 zapojili do celorepublikové akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko – okolí školy". ZŠS zastoupila třída V.B, 1. stupeň ZŠ druhá třída. V Den Země a následující den žáci sesbírali v okolí školy několik pytlů odpadků. Pracovali také v atriu a na zahradě školního areálu. Dále vytřídili plasty a papír z nádob umístěných po škole a následně odvezli do žlutých, modrých kontejnerů. Mgr. Marková, výchovná poradkyně 

ALBUM>>

DEN ZEMĚ 22.4.2021

DEN ZEMĚ 22.4.2021DEN ZEMĚ 22.4.2021

VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ 2021

VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ 2021

     Vládním opatřením se nám v březnu opět zastavil ve škole život a vše se přeneslo do online prostoru. Po zkušenostech z loňského uzavření škol jsme letos nelenili, dali rychle hlavy dohromady a vyhlásili jsme v rámci pracovního vyučování a výtvarné výchovy školní soutěž.

     Děti mohly soutěžit nejen na téma Velikonoc, ale také na jarní téma. Výkresy, obrázky nebo výrobky pak vyfotografovaly a poslaly svým vyučujícím, kteří je vložili do galerie v Microsoft Teams. Byl připravený velký inspiromat, ve kterém nechyběla nejen inspirace, ale také mnoho nápadů, jak vyrábět z běžně dostupných materiálů, které se vyskytují v každé domácnosti. Řada vyučujících pro své žáky připravila i balíčky s materiálem, které si bylo možné vyzvednout ve vrátnici školy. Dílo se povedlo!

     Soutěže se zúčastnilo celkem 57 žáků převážně z druhého stupně, ale například účast druhé a čtvrté třídy byla nepřehlédnutelná. Občas se zapojily celé rodiny a pomoc maminek byla výbornou motivací nejen pro děti. Trochu nám to připomnělo již tradiční Velikonoční dílničky, které se již podruhé nemohly díky pandemii uskutečnit. Tak tedy, snad je trochu nahradila naše soutěž. Není divu, že diplomy obdrželi i někteří rodiče.

      Všechny zúčastněné žáky jsme kromě jedniček odměnili drobnými dárečky a diplomy, nejpracovitější děti pak získaly větší odměnu. Radost nás všech byla obrovská a dovolte nám vyslovit vám všem zúčastněným velké díky. Škola se plní nádhernými výrobky a výkresy. Na naše žáky můžeme být právem hrdi a my se můžeme těšit na další podobné soutěže, a hlavně společnou práci. Díky! Oldřich Kouřimský

ALBUM Velikonoční soutěž>>

VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ do 9.4.2021

VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ do 9.4.2021

VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ

VELIKONOČNÍ SOUTĚŽZdravíme všechny žákyně, žáky a rodiče,
přinášíme trochu inspirace a námětů do soutěže, kterou jsme pro naše žáky připravili v rámci jarní distanční výuky z výtvarné výchovy a pracovního vyučování.
Víme, že doba je složitá pro nás všechny a řada obchodů je uzavřená. Nemáme ani přesný přehled o tom, jaký máte doma materiál, zda máte doma dostatek lepidla a dalších potřebných věcí. Některý potřebný materiál lze pořídit v květinářstvích či drogériích. Jiný se stal díky zavřeným papírnictvím nedostatkovým. Proto se snažíme přinést náměty pro činnost i z obyčejných PET lahví nebo kartonových krabic.
Soutěž je také z tohoto důvodu vyhlášená tak, aby se každý mohl zúčastnit, vybrat si materiál podle možností, stejně jako druh výrobku, výkresu či fotografie.
Soutěž je dobrovolná. Nicméně každý vyučující může za výbornou práci dát jedničku. Navíc všichni, kteří se soutěže zúčastní mohou také obdržet cenu. Všichni navíc získají ocenění.
Výrobky, výkresy a aranžmá prosím vyfoťte a fotografii zašlete emailem svému vyučujícímu. Postupně bude vznikat v programu Microsoft teams nástěnka (jakási galerie), na které budou uveřejňovány postupně všechny práce žáků. Po skončení distanční výuky pak všechny výkresy a výrobky zapůjčíme na velkou výstavu, kterou uspořádáme ve škole a soutěž vyhodnotíme.
Jsme Vám k dispozici, poradíme Vám, pomůžeme. Stačí se ozvat emailem, popřípadě se zeptat při online výuce, i když v jiném předmětu.
Těšíme se na výkresy, koláže, fotografie, zátiší, výrobky, aranžmá, výšivky, vystřihovánky, kraslice nebo jarní výrobky z přírodnin.
Vaši vyučující Pv a Vv

Jak je nutné postupovat, pokud dojde ke kontaktu žáka/zaměstnance s osobou pozitivní na covid-19?

1) Postup při rizikovém kontaktu s pozitivní osobou1) Postup při rizikovém kontaktu s pozitivní osobou

2) Postup při nerizikovém kontaktu s pozitivní osobou2) Postup při nerizikovém kontaktu s pozitivní osobou

Volné dny vyhlášené ředitelkou školy

Plánované volné dny vyhlášené ředitelkou školy jsou zrušeny.

26. 10. a 27. 10. 2020 dny volna

Vážení rodiče,
 
sdělujeme Vám, že ve dnech 26. 10. a 27. 10. 2020 nebude na naší škole probíhat výuka, protože MŠMT ČR prodloužilo podzimní prázdniny.

PaedDr. Věra Kozohorská - ředitelka školy
V Praze dne 08.10.2020

25. září 2020

Vážení rodiče,
běžné ZŠ zřizované MČ Praha 13 zůstanou v pátek 25. 9. 2020 uzavřeny, proto nebude v provozu školní jídelna.
Naše speciální ZŠ zůstává otevřena, protože povolený počet dnů „ředitelského volna" je již naplánován jinak.
Zvažte sami, zda své dítě do školy v daný den pošlete. Pokud ano, prosíme vybavit dítě velkou svačinou.

PaedDr. Věra Kozohorská, ředitelka školy
V Praze dne 23.9.2020


Rozhodnutí o přijetí do žáků do školní družiny pro školní rok 2020/2021

Rozhodnutí o přijetí žáků k zájmovému vzdělávání ve školní družině pro školní rok 2020/2021Rozhodnutí o přijetí žáků k zájmovému vzdělávání ve školní družině pro školní rok 2020/2021

Kritéria pro přijímání žáků do školní družiny pro školní rok 2020/2021

Kritéria pro přijímání žáků do školní družiny pro školní rok 2020/2021Kritéria pro přijímání žáků do školní družiny pro školní rok 2020/2021

Atlas školství 2020/2021

Atlas školství 2020/2021 možno zapůjčit u výchovné poradkyně Mgr. Markové.

Jak mluvit s dětmi o koronaviru? Nabízíme řešení

Současná pandemie koronaviru se dotýká i dětí, které často nerozumí tomu, proč nesmí do školy nebo navštěvovat své babičky. Mohou mít obavy a strachy, které vůbec nevnímáme. Ani dospělí mnohdy nevědí, jak o pandemii mluvit, co si o tom ale mají myslet děti a jak jim hrozbu koronaviru vysvětlit? Proto naše psychologické pracoviště spolu s dalšími dobrovolníky připravilo v rámci mezinárodní spolupráce českou verzi ilustrované brožurky pro malé i velké „Ahoj, já jsem Korona“. Pokud pomůžeme dětem správně a v klidné atmosféře vysvětlit fakta, pochopit běžné emoce jako strach, úzkost, hněv a smutek, pomůžeme nejen jim, ale i sobě. (www.mvcr.cz)

AKTUALITY

Výsledky voleb do školské rady

Školská rada

ŠKOLNÍ DRUŽINA 2021/2022

Rozhodnutí o přijetí žáků do školní družiny pro školní rok 2021/2022.

ZÁPIS ŽÁKŮ

od 12.4. do 23.4.2021

VÝCHOVNÝ PORADCE

Aktualizace sekce Výchovný poradce

Metodik prevence

Aktualizace sekce Metodik prevence.

ŠKOLNÍ JÍDELNA

Přihlášení do systému školní jídelny (výběr jídla, odhlášení jídla) naleznete v sekci Školní jídelna.

SCHRÁNKA DŮVĚRY

Je zde stále pro Vás!

Fotogalerie - aktualizace

Školní družina

Sekce Školní družina- poslední aktualizace 15.6..2021

FOTOALBA

DOPLNĚNY NOVÉ FOTOGRAFIE dne 26.6.2021
Základní škola Lužiny 2016 -2021 , All rights reserved.

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME ZŠ praktická ZŠ speciální Lužiny

Created by © 2019 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy